topka

MAGIA MA NIEZWYKŁĄ MOC!

Tak – nasze produkty w rękach kobiet stają się narzędziami o niebywałej mocy – pozwalają odkrywać po raz pierwszy, ale i wciąż na nowo ogromny ludzki potencjał. Tworzą i budują świadomość własnej wartości i siły charakteru. Pozwalają odzyskać pewność, że „przecież mogę wszystko”.

Co z tymi, w których to przekonanie nie tak łatwo rozbudzić?

Co z tymi, którym mimo wszystko trudno uwierzyć we własne możliwości, bo do tej pory na drodze do samospełnienia zawodziło prawie wszystko?

Nie jesteście sami. Z myślą o Was Nesperta – właściciel marki Semilac, w 2017 roku rozpoczął działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. „All in my hands” to program CSR, w ramach którego popularyzujemy zjawisko kobiecej solidarności i aktywizujemy Polki na rynku pracy.

Jak to się zaczęło?

RAPORT „KOBIETY
WSPÓŁPRACUJĄCE”

KONGRES
KOBIET

LIGA KOBIET
SUKCESU

TARGI CSR
ALL IN MY HANDS

WARSZTATY
ALL IN MY HANDS

KONKURS
ALL IN MY HANDS

We wrześniu 2017 roku Nesperta zleciła przeprowadzenie badania opinii publicznej, które ukazało mało optymistyczny portret Polek na rynku pracy w raporcie „Kobiety WSPÓŁpracujące”. Kluczowe wnioski z badania wskazywały na wzmożoną rywalizację pań w miejscu pracy, brak zawodowej solidarności oraz dominujące przeświadczenie o tym, że rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej jest skazane na niepowodzenie.

Postanowiliśmy działać.

Zwróciliśmy uwagę na problem w środowiskach kobiecych (m.in. na ogólnopolskim Kongresie Kobiet), ale i alarmowaliśmy o sytuacji podczas lokalnych spotkań Ligi Kobiet Sukcesu. Wnioskami z badania dzieliliśmy się również z uczestnikami corocznych, największych w Polsce Targów CSR w Warszawie. Stworzyliśmy platformę do dyskusji i nadaliśmy tej dyskusji odpowiedni ton.

Bardzo szybko przeszliśmy od słów do czynów.

W marcu 2018 roku wystartowała akcja „All in my hands”. Do sklepów trafiła limitowana kolekcja lakierów hybrydowych. 4 zł ze sprzedaży każdego lakieru przeznaczyliśmy na zorganizowanie unikatowych warsztatów dla studentek kierunków kosmetycznych z 5 miast w Polsce. Rozumiecie? To inne kobiety, miłośniczki stylizacji paznokci częściowo sfinansowały edukacje i rozwój innych kobiet.

Dlaczego warsztaty były unikatowe? Bo zakładały praktyczne szkolenie ze stylizacji paznokci (na które często nie ma czasu w regularnym programie kształcenia szkół wyższych), prowadzone przez instruktorów Akademii Semilac, ale i składały się z panelu biznesowego, w trakcie którego eksperci z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego wyjaśniali m.in. jak rozpocząć działalność, jak stworzyć dobry biznesplan i jak sprofilować swojego klienta.

Przeszkoliliśmy ponad 150 dziewczyn, dając im tym samym szansę na zawodowy rozwój. Chcieliśmy, żeby przekonały się, że naprawdę „wszystko jest w ich rękach”.

Dodatkowo zorganizowaliśmy dla nich konkurs, w którym do wygrania były granty finansowe o łącznej wartości 10 000 zł na dalszy rozwój zawodowy. Autorki najbardziej innowacyjnych biznesplanów, dzięki otrzymanym środkom, będą mogły dalej rozwijać swoje skrzydła.