Misja i Wizja

“Jesteśmy firmą, która stawia na swoje, autorskie pomysły. Na każdym rynku chcemy działać niestandardowo, przekraczać granice i wytyczać nowe ścieżki – w każdej z dziedzin. Jestem dumny, że nikogo nie naśladujemy, wręcz przeciwnie – to my stanowimy benchmark dla innych.

Nie bałem się słuchać i uczyć od innych. Wspólne cele, nasze cele – wierzę, że to napędza mój zespół. Dlatego dziś już nie skupiamy się na wczorajszych sukcesach, a wybiegamy daleko w przyszłość.”

Tomasz Gołębiewski, Prezes Zarządu Nesperta Sp. z o.o.

 

My nie zajmujemy się produkcją, ani sprzedażą kosmetyków. My inspirujemy magią. Zaskoczeni? A jednak. Alladyn był zamknięty w lampie, nasz mag kryje się w każdej butelce i opakowaniu – w magicznej formule każdego produktu. To dzięki niej kobiety mogą odkrywać – po raz pierwszy, ale i wciąż na nowo – swój potencjał. Podkreślać go, wyrażać i kreować. Tworzyć i budować świadomość swojej wartości i siły charakteru. Jesteśmy z Wami w obliczu największych wyzwań, chwilowych niepowodzeń, ale i wtedy gdy potrzebujecie wsparcia i motywacji. W magiczny sposób pozwolimy Wam się zrelaksować i odzyskać pewność, że „przecież mogę wszystko”. Inspiracja, kreatywne szaleństwo, siła, bycie sobą (nawet jeśli miałoby to oznaczać bycie każdego dnia nieco inną), radość, balans i spełnienie. Brzmi niewiarygodnie? Dla nas wcale nie. Bo w naszym świecie magia jest na porządku dziennym – ona po prostu się dzieje.

Co jest dla nas kluczowe? Wy, czyli zaangażowana społeczność, która powstała wokół marek z naszego portfolio. Razem tworzymy silny team. Mamy wspólne plany i marzenia, ale co najważniejsze – jesteśmy do siebie podobni. Lubimy słuchać, ale i być słuchanym. Wszyscy jesteśmy piekielni ambitni. Poszukujemy nieoczywistych rozwiązań i odpowiedzi – to co dziś jest rewolucyjną innowacją zarówno nam, jak i Wam nie wystarcza, bo myślami już jesteśmy w dniu jutrzejszym. Chcemy zaskakiwać, ale i bywać pozytywnie zaskakiwani. Mierzymy wysoko, a właściwie daleko, bo chcemy żeby usłyszał o nas cały świat. Wspólnie i chętnie świętujemy sukcesy, na które mieliśmy realny wpływ. I co ważne – do nawet najpoważniejszych i bardzo odpowiedzialnych zadań podchodzimy z fun’em i pasją! Brzmi znajomo?

Historia
Jak to wszystko się zaczęło

Historia marki Semilac to splot trafnych decyzji biznesowych, odważnych ruchów, ale i intuicji, która nie zawiodła założycieli firmy.

Wszystko zaczęło się już w latach 90., kiedy to Tomasz Gołębiewski, prowadząc multibrandową hurtownię kosmetyczną odkrył, że na rynku brakuje konceptu biznesowego, który odpowiadałby na potrzeby dystrybutorów, jednocześnie realizując interesy producenta. W tym samym czasie jego żona, Sylwia Gołębiewska – znana stylistka paznokci i międzynarodowa mistrzyni Nail Art, postanowiła stworzyć miejsce spotkań i rozwoju dla wszystkich miłośniczek pięknych paznokci, które poszukiwały produktu idealnego dla profesjonalistek.

Doświadczenie dwojga założycieli stało się podstawą do powstania Zakładu Szkolenia i Doskonalenia Kadr, który na przestrzeni lat przekształcił się w prężnie działającą Akademię Semilac, i który zapoczątkował obecność marki na rynku – bo to właśnie na potrzeby szkoleń w Akademii założyciele stworzyli popularne dziś lakiery hybrydowe.

Co ważne, zanim rynek podbiły produkty z portfolio Semilac, dostępne były one pod nazwą Diamond Cosmetics. Jednak wraz z dynamicznym rozwojem firmy na rynki globalne, nazwa została zmieniona – właśnie na Semilac. Stało się tak, gdy w trakcie działań promocyjnych prowadzonych za granicą, okazało się, że w jednym z krajów istnieje producent o podobnej nazwie. Dziś lakiery, żele i akcesoria do stylizacji paznokci marki Semilac dostępne są w 35 krajach, gdzie spotykają się z dużym uznaniem konsumentów.

Linia czasu
Po kolei

2005 lakiery hybrydowe Diamond Cosmetics

Powstanie marki lakierów hybrydowych Diamond Cosmetics

2013 Semilac

Zmiana nazwy marki na Semilac

2017 Rebranding

Rebranding marki Semilac

2017 powstanie hi hybrid

Powstanie marki lakierów hybrydowych hi hybrid

2018 wprowadzenie make-up

Wprowadzenie produktów do make-up Semilac