Jak to się zaczęło...

Historia marki Semilac to splot trafnych decyzji biznesowych, odważnych ruchów, ale i intuicji, która nie zawiodła założycieli firmy.

Wszystko zaczęło się już w latach 90. Tomasz Gołębiewski, prowadzący wówczas multibrandową hurtownię kosmetyczną, odkrył, że na rynku brakuje konceptu biznesowego odpowiadającego na potrzeby dystrybutorów, jednocześnie realizując interesy producenta. W tym samym czasie jego żona, Sylwia Gołębiewska – znana stylistka paznokci i międzynarodowa mistrzyni Nail Art – stworzyła miejsce spotkań i rozwoju dla wszystkich miłośniczek pięknych paznokci, które poszukiwały produktu idealnego dla profesjonalistek.

Doświadczenie dwojga założycieli stało się podstawą do powstania Zakładu Szkolenia i Doskonalenia Kadr. Na przestrzeni lat przekształcił się w prężnie działającą Akademię Semilac, która zapoczątkowała obecność marki na rynku (bo to właśnie na potrzeby szkoleń w Akademii założyciele stworzyli popularne dziś lakiery hybrydowe).

Co ważne, zanim rynek podbiły produkty z portfolio marki Semilac, były dostępne pod nazwą Diamond Cosmetics. Jednak wraz z dynamicznym rozwojem firmy na rynki globalne, nazwa została zmieniona – właśnie na Semilac. Dziś lakiery, żele i akcesoria do stylizacji paznokci Semilac dostępne są w 35 krajach, w których spotykają się z dużym uznaniem konsumentów.

Misja

Piękne i zdrowe paznokcie, tak prosto jak to możliwe.

Naszą misją jest sprawić, aby każda kobieta na świecie mogła cieszyć się pięknymi paznokciami, które poprawią jej humor oraz dodadzą pewności siebie. Chcemy, aby dzięki naszym produktom Twoje paznokcie były zdrowe i lśniące, bo to podstawa udanego manicure. Niezależnie od formy aplikacji, w dziecinnie prosty sposób możesz sama zrobić sobie manicure – nawet w domowym zaciszu.

Wszystko to pragniemy osiągnąć za pomocą szerokiej palety kolorów oraz nowoczesnych technologii, które zamknęliśmy w naszych buteleczkach. To Twój prywatny eliksir szczęścia! Ta misja przyświeca nam w pracy każdego dnia. Dzięki niej nie zapominamy, po co tu jesteśmy. Z myślą o Tobie i dla Ciebie.

Poznaj nas!
W zarządzie Nesperty zasiadają:
null

przewodniczący Rady Nadzorczej - Tomasz Gołębiewski

null

General Counsel - Marcin Klimecki

null

Dyrektor Sprzedaży – Marcin Bestyński

null

Prezes zarządu - Przemysław Rączka

null

Dyrektor Finansowy - Wojciech Mizerka

null

Dyrektor Marketingu – Ewa Milczarek-Vaubourg

null

Dyrektor Eksportu – Mariangela Pangia

null

HR Manager - Sylwia Szczepańska

null

Dyrektor Operacyjny – Andrzej Bartkowiak

null

Dyrektor e-commerce – Tomasz Lipiński

Razem tworzymy firmę opartą na wartościach, którymi codziennie się kierujemy.

Przede wszystkim jest to uczciwość względem siebie. Szanujemy inne punkty widzenia i poglądy, bo to one sprawiają, że jesteśmy ciekawymi ludźmi. Dyskutujemy  w pozytywnej atmosferze i z pasją. Rozmawiamy o problemach i wspólnie je rozwiązujemy. Wierzymy, że cechują nas podobne wartości i zasady działania. W końcu mamy wspólny cel: dobrze razem pracować!

Szczerość (miedzy sobą i ze sobą) to podstawa naszego działania, którą definiujemy poprzez otwartą komunikację – bez podtekstów i owijania w bawełnę. Stosujemy feedback, który jest punktem wyjścia do zmiany. Używamy prostego języka zrozumiałego dla wszystkich pracowników. Ponadto dzielimy się doświadczeniem, wyciągając wnioski ze swoich sukcesów, ale i porażek.

Zaufanie jest fundamentem każdej relacji, dlatego też na nim opieramy kontakty między sobą. Ufamy swoim umiejętnościom. Ufamy sobie nawzajem. Dzięki temu tworzymy mocny zespół, który potrafi wiele zdziałać. Taka wiara bierze się również dzięki odwadze, ponieważ nie boimy się podejmować ryzyka i myśleć nieszablonowo. Kierujemy się ideą Think Big! Jesteśmy ambitni i chcemy osiągnąć sukces.

Pamiętamy, że w pracy spędzamy aż 1/3 życia, dlatego robimy wszystko, by była także przyjemnością. Jesteśmy tu, bo chcemy tu być – to nasz główny motywator. Kochamy naszą pracę i wierzymy w to, co robimy dla innych. Sprawiamy, że nasi odbiorcy są zadowoleni – i my również. Inspirujemy się nawzajem. Rozwój każdego z nas jest podstawą zaangażowania, dlatego odnajdujemy inspirację w sobie.

TIMELINE
Step by step

2005

Powstanie marki lakierów hybrydowych Diamond Cosmetics.

2013

Zmiana nazwy marki na Semilac.

2015

Pierwszy post na Instagramie @Semilac.

2016

Powstaje Plaża Semilac, czyli największy nadmorski event. Odwiedziliśmy Świnoujście, Kołobrzeg, Mielno i Łebę. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy kilka tysięcy plażowiczów.

2017

Rusza Semilac TV: pierwsza internetowa telewizja o paznokciach w branży.

2017

Powstanie nowej marki Nesperty – hi hybrid.

2017

Innowacja produktowa: Semilac Extend Base, czyli baza umożliwiająca przedłużenie płytki nawet o 1 cm.

2018

Wyprawa Nesperta team na Kilimandżaro.

2018

Premiera pierwszej charytatywnej kolekcji lakierów hybrydowych Semilac – All in my hands, która wspiera rozwój zawodowy kosmetyczek.

2018

Semilac rozszerza swoje portfolio o kosmetyki kolorowe. Zaczynamy od matowych pomadek w kolorach najpiękniejszych lakierów hybrydowych.

2018

Innowacja produktowa: Semilac Extend 5w1, czyli lakiery hybrydowe, które są jednocześnie bazą, kolorem i topem, ale także dają możliwość nadbudowy i przedłużania płytki.

2018

Start Chatbota Semilac – wirtualnego asystenta, który wie wszystko o lakierach hybrydowych.

2018

Semilac Women Run w Poznaniu: bieg wspierający przedsiębiorczość kobiet.

2018

Produkty Semilac stają się jeszcze bardziej unikatowe dzięki możliwości personalizacji.

2019

Powstaje nowy spot reklamowy Semilac.

2019

Produkty hi hybrid są dostępne w drogerii Natura.

2020

Produkty Semilac dostępne w drogerii Rossmann.

2020

Nesperta otrzymuje nagrodę EFFIE 2020 (brąz) – „Dziecinnie proste” wprowadzenie na rynek innowacyjnego markera Semilac One Step Hybrid .